A természetes étrend-kiegészítők legfőbb célja a megfelelő tápanyagszint és ezzel összefüggően az anyagcserének elősegítése. A hatóanyagok tartalmukat tekintve meghatározhatóak az alábbi kategóriákba: vitaminok, ásványi anyagok (pl. kalcium, vas); gyógynövények (pl. ginseng), gombák. A hazai étrend-kiegészítők a sportolók, nyugdíjasok és hétköznapi emberek számára is egyre inkább kedvező alternatívát jelentenek az általános élelmiszerekhez képest.
Miért fontos őket rendszeres fogyasztani, ha egyáltalán fontos?
A kiegyensúlyozott, vegyes táplálkozás az összes fontos és fontosnak tartott tápanyag elérését biztosítja szervezetünknek, még akkor is, ha nem egyformán kerülhet bevitelre mindegyikből. Adódhatnak azonban olyan élethelyzetek – szigorú diéta, fogyókúra, felfokozott, rohanó életmód – amikor a megszorítások vagy esetleg egyoldalú étrend miatt kiegészítő fogyasztásra van szükség. Emellett biztosítja a szervezet egyensúlyi állapotához, normál működéséhez szükséges tápanyagokat (fehérje, szénhidrát, zsír, vitamin, ásványi anyag, élelmi rost) és a biológiailag aktív összetevőket is (antioxidánsok, L-karnitin, prebiotikumok, probiotikumok stb.).
A következő 8 természetes étrend-kiegészítőt a személyes szükségleteknek megfelelően válasszuk, vagy akár évente többször kúraszerűen alkalmazzuk:
- bentonit,
- útifű maghéj,
- béltisztító,
- savtalanító,
- kurkumin,
- szulforafán,
- B-vitamin-komplex,
- proteinpor.
Melyek is hát a legfontosabb természetes étrend-kiegészítők, amelyekkel szükséges kiegészítenünk a táplálkozásunkat?
- D-vitamin,
- omega-3 zsírsavak,
- probiotikumok,
- asztaxantin,
- keserűanyagok,
- fűlevek,
- magnézium,
- algák
- egyéni étrend-kiegészítők.
A konklúzió tehát pedig, hogy fontos kiegészítenünk táplálkozásunkat megfelelően, hiszen ezek segítenek abban, hogy egészségesen működjön a szervezetünk. A különböző betegségek, mint például a potenciazavar is könnyedén gyógyítható étrend-kiegészítővel, melyek potencia áruházban megvásárolhatók.